Lister Knobbly Continuation (2014)

Zaczęty przez Ecnelis, 18.09.2013, 15:02:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Po prawie 25 latach przerwy na rynku pojawią się ponownie samochody marki Lister. Jedna z najbardziej znanych, angielskich firm wytwarzających samochody wyścigowe i sportowe powraca jako Lister Motor Company z Cambridge, które powstało poprzez połączenie George Lister Engineering of Cambridge, Brian Lister Light Engineering oraz Lister Storm. Pierwszym autem będzie odtworzenie modelu Lister Jaguar "Knobby" z końca lat pięćdziesiątych. Silniki i skrzynie biegów zgodne ze specyfikacją Jaguara D-Type dostarczy Crosthwaite & Gardener, a firma będzie opierać się o oryginalne plany auta. Co ciekawe zatrudnienie w Lister Motor Company znalazło kilka osób, które pracowało nad oryginałem. W roku 2015 marka Lister będzie obchodziła swoją 125 rocznicę działalności.
Ecnelis

#1
News: Lister Knobbly - Kosztowne hobby.Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

byZiom996

#2
Mogli by go trochę unowocześnić np jak lambo zrobiło to z miurą  :-\

Ecnelis

Odrodzony Knobbly zadebiutuje publicznie na Autosport International. Wszystkie z planowanych 10 sztuk już sprzedano, dlatego w planach jest budowa jeszcze 3, specjalnie wykończonych egzemplarzy.

Ecnelis

Lister Motor Company przypomina o triumfie Stirlinga Mosssa na Silverstone w 1958 roku za kierownicą fabrycznego spydera Knobbly z magnezową karoserią. Do dzisiaj nie zachował się żaden oryginał, ale firma wyprodukuje 10 wiernych mu egzemplarzy z serii kontynuacyjnej. Każdy będzie ubrany w karoserię budowaną ręcznie z magnezu, a w ręce właścicieli auta będzie oddawał sam Moss. Cena za sztukę: milion funtów.
Ecnelis

George Lister Engineering przygotowało kontynuację Knobbly w wersji pomyślanej o poruszaniu się po zwykłych drogach. Cena: 225 tysięcy funtów za 6-cylindrowy model z 4,2-litrowym silnikiem lub 295 tysięcy funtów za model z 3,8-litrowym, 330-konnym silnikiem z suchą miską olejową. Powstanie tylko 10 sztuk.