Lamborghini Estoque (2008)

Zaczęty przez Ecnelis, 16.09.2008, 17:35:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis


Feanor

#1
Nie mogę się doczekać!

Ecnelis


cj_robert

#3
To będzie koncept, czy model który "od razu" wejdzie do sprzedaży?

Ecnelis

#4
Jeśli wierzyć w to, że projekt ma dopiero 5 miesięcy to należy się raczej spodziewać przedprodukcyjnego prototypu, ale nie wiadomo od czego Lambo zaczynało, więc w zasadzie wszystko jeszcze możliwe...

Tymczasem serwis Italia Speed obstaje przy opcji Murcielago LP640 Super Veloce. Auto miałoby być ograniczone do 100 egzemplarzy, kosztować przeszło 382 tysiące euro (prawie dwa razy więcej niż zwykłe Murcielago), dysponować mocą większą o jakieś 30-40 KM i znacznie mniejszą masą. Ale to raczej znacznie za mało na "nowy świat"...

Feanor

#5
Ciekawie się zapowiada;)

cj_robert

#6
Tylko ciekaw jestem czy ten dzień wcześniej pokażą komputerowe "zdjęcia", tak jak to pierwsze, czy już prawdziwego samochodu, np na torze albo na ulicy..

Ecnelis

#7
Kolejny, oficjalny teaser:



I jeszcze druga grafika, ponoć Lambo wypuściło najpierw tą, a po kilku(nastu) minutach zastąpiło ją tą powyższą:



News: Nowe Lamborghini - Silnik z przodu?.

cj_robert

#8
super felgi :D Coś krótkie będzie miał światła..

szpyrus23

#9
Uwielbiam samochody Lamborghini ale mam złe przeczucia jeśli chodzi o ten model. Spory szum jaki wywołuje to auto może mu trochę zaszkodzić jeśli stylistyka nie trafi w gusta odbiorców.

Feanor

#10
Odbiorcy zawsze się znajdą, bo jest to Lamborghini - tym bardziej jeśli będzie bardziej praktycznym samochodem niż Murcie czy Gallardo

szpyrus23

#11
Tak, ale Lamborghini robiło przede wszystkim samochody sportowe a modelom tej firmy przypisuje się "dzikość" i przeznaczenie dla prawdziwych mężczyzn, a taki sportowe auto w stylu Maserati nie będzie miało tej duszy. Z drugiej strony, jeśli ma przynieść zysk to dla firmy bardzo dobrze. Pozostaj tylko czekać na październik

Ecnelis

#12
Jak podaje AutoMotive News oraz WorldCarFans niemal pewne już jest, że będzie to 4-drzwiowa limuzyna. Co więcej, będzie nosiła prawdopodobnie nazwę Urus (w wolnym tłumaczeniu "wielkie bydlę") - takie coś Lamborghini ponoć przed kilkoma dniami zarejestrowało jako znak handlowy (wraz z domeną urus.it).

Poza tym to, co było już mniej więcej wiadomo: silnik będzie z przodu, ale za przednią osią, napęd będzie w dalszym ciągu na 4 koła; w ofercie znajdzie się prawdopodobnie kilka silników, a startowym będzie coś od Audi plasujące się poniżej V10 z Gallardo; auto będzie bazować na Audi S8 kolejnej generacji; limuzyna ma być niemal w całości zbudowana z aluminium.

To, co zobaczymy w Paryżu będzie dopiero prototypem, testy przygotowujące auto do produkcji, co do której nie ma żadnych wątpliwości mają dopiero się rozpocząć.

cj_robert

#13
kurde, mam troche złe przeczucia, szczególnie jeszcze, jak widze to zdjęcie przedniego koła... No ale zobaczymy..

Feanor

#14
Jeśli to prototyp to Szefowie lambo będą wiedzieli co zmienić gdy autko się za bardzo nie spodoba.