Top Gear Sezon 12

Zaczęty przez Ecnelis, 22.09.2008, 21:35:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

JEŚLI KTOŚ NIE CHCE WIEDZIEĆ CZEGO SPODZIEWAĆ SIĘ PO 12 SERII PROSZONY JEST O NIE ZAPOZNAWANIE SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI!

Mniej więcej w połowie października na antenie BBC 2 powiniem pojawić się kolejny sezon Top Gear! Poniżej mały zbiór informacji czego można się po nim spodziewać:

1. Test w Reno trzech sportowych, ale zupełnie różnych aut z USA, który zahaczy także o słynne Bonneville Salt Flats:

Chevrolet Corvette ZR1 - Jeremy
Cadillac CTS-V - James
Dodge Challenger SRT 8 - Richard2. Ponowny start w 24-godzinnym wyścigu na Silverstone (to samo auto i ta sama ekipa, co poprzednio)! Wyścig odbył się w miniony weekend.

3. Wyścig z Portofino we Włoszech to Saint-Tropez we Francji. Hammond na lądzie w klasycznym Ferrari 365 GTB/4 Daytona, a May na wodzie w łodzi XSR480 (czy coś koło tego), Clarsona najwyraźniej brak.4. James May spotka się w Finlandii między innymi z Miką Häkkinenem, który pokaże mu jak powinno poruszać się po torze wyścigowym. Kolejną lekcją będzie jazda zdezelowanymi samochodami (o wartości max 1100 ojro) po błotnistej trasie (narodowy sport zwany Jokamiesluokka).5. Bliżej nieokreślony wyścig startujący z Bazylei w Szwajcarii. Poszlaki wskazują na to, że Clarkson mógłby w nim brać udział w Jaguarze a Hammond w... VW Polo. James nie wiadomo, wiadomo jedynie, że przegrał.

6. W programie pojawi się Tesla Roadster. Auto będzie testował... Clarkson.

Ecnelis

#1
Mimo wcześniejszych zapowiedzi ekipa Top Gear niestety nie wystartowała ostatecznie w 24-godzinnym wyścigu serii BritCar na torze Silverstone...

Feanor

#2
A szkoda, miałem nadzieję że wystartują, bo podobał mi się tamten odcinek - imho jeden z lepszych w historii TG!

Ecnelis

#3
Start 12 serii na 2 listopada został potwierdzony przez oficjalną stronę Top Gear (którą nawiasem mówiąc całkowicie zmieniono). Przy tej okazji potwierdziło się także, że był kręcony materiał w Wietnamie.

Ecnelis

#4
Jeremy Clarkson miał w ostatnich dniach dość poważny wypadek podczas kręcenia materiału na nowe odcinki Top Gear. W wyniku bliżej nieokreślonej kraksy przy dużej prędkości Clarkson doznał obrażeń nóg, rąk i głowy. Jak sam mówi to największy wypadek samochodowy w jego życiu od 31 lat i dodaje: "Mój prawy palec wskazujący wygląda jak kiełbasa, która eksplodowała; mój lewy goleń jest grubszy niż samo udo i czuję się, jakby mi ktoś przeleciał po plecach wbijaczem pali." Żona Clarksona, Frances, dodaje, że "Mąż czuje się nieźle".

cj_robert

#5
wiadomo czym jechał??

Feanor

#6
Kurde, ciekawe czy po tym wypadku trochę sobie odpuści?

Ecnelis

#7
Szczegóły nie są znane. Wiadomo jedynie, że było to ponoć zderzenie czołowe.

Ecnelis

#8
W 12 serii trójka prowadzących zmierzy się ponownie z samochodami używanymi, ale tym razem wyzwanie będzie zupełnie inne, niż w poprzednich tego typu przygodach.Głównym zadaniem będzie przerobienie silnika używanego auta tak, aby wykręcić nim jak najlepszy czas na torze programu. Aby było jeszcze ciekawiej samochodem będzie pojazd nie mający zbyt wiele wspólnego ze sportową jazdą, najprawdopodobniej jakiś minivan albo kombi.

Feanor

#9
To będzie ciekawe - coś a la polski tuning he he

Ecnelis

#10
Teaser 12 sezonu:

https://pl.youtube.com/watch?v=H99slALLrUg

Dorwali między innymi Veritasa RS III. :o

Feanor

#11
Bardzo interesująco się zapowiada - szczególnie Lambo i te ciężarówki.

Ecnelis

#12
W pierwszym odcinku 12 serii, który zostanie wyemitowany 2 listopada zobaczymy:

- Porsche 911 kontra Lamborghini Gallardo (najpewniej GT2 vs LP560-4)
- Każdy z trzech prowadzących będzie musiał zakupić używaną... ciężarówkę i zmierzyć się z szeregiem zadań
- Gościem programu będzie Sir Michael Parkinson, znany brytyjski dziennikarz radiowy i telewizyjny

Feanor

#13
W ostatnim numerze "TopGear" na wyspie Man było m.in. gallardo i GT2 właśnie, więc chyba rzeczywiście tu chodzi o to auto.

Ecnelis

#14
W czwartym odcinku 12 serii programu Top Gear mogliśmy zobaczyć między innymi Pagani Zondę F Roadster, Lamborghini Estoque oraz w końcu Veyrona robiącego kółko na programowym torze!Tutaj znajdziecie opis wszystkich odcinków XII serii Top Gear.