BMW M8 (1990)

Zaczęty przez Ecnelis, 30.11.2008, 19:07:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Oto miejsce na dyskusję o aucie-widmie... BMW M8. :D



Temat został stworzony automatycznie wraz z dodaniem opisu, zdjęć i danych technicznych tego auta do naszej bazy (link powyżej).

Zapraszam do dyskusji - dzielenia się wrażeniami na temat auta, materiałami oraz ewentualnymi nowymi informacjami. :)

Feanor

#1
Nie wiedziałem, że takie autko istniało. Szkoda, że nie weszło do produkcji. Jak na tamte czasy byłoby jednym z najszybszych seryjnie produkowanych aut.

Ecnelis

#2
Uwaga, uwaga! Jedyny prototypowy egzenplarz M8 nie został jednak zniszczony i w minionych dniach BMW pokazało go po raz pierwszy publicznie w muzeum w Monachium!

Więcej zdjęć na: https://www.bmwblog.com/2010/07/02/exclusive-photos-bmw-m8/

TomWin

#3
WOW!!!!! wspaniały samochód, cudownie, że nie został zniszczony. Ciekawe czy bedzie wiecej fotek wnetrza.
Dzieki za informacje :)

PS. BMW M8 mozna posmigac w grze World Racing 2 (jak ktos posiada) od lipca zeszłego roku jest dostępny jako dodatek :)
BMW M8 - WR2

Ecnelis

#4
News: BMW M8 - Spadek z nieba.

Materiał poświęcony M8 ukazał się również w 188 numerze magazynu "BMW Car" (luty 2010):

https://www.bmwcarmagazine.com/pastissue.asp?issueID=26

Grand

#5
Piękny! Aż strach pomyśleć jak wyglądałby świat w 1990 roku gdyby coś takiego wyjechało na ulice! Rozumiem, że teraz M8 będzie do zobaczenia przez każdego w muzeum BMW?

Feanor

#6
Jedno z najlepszych BMW w historii. Szkoda że nie weszło do produkcji. Obecne modele BMW mogą przed nim się schować.

jabok

#7
Zgadazam sie w stu procentach. Dzisiejsze BMW sa jakby to napisac...kontrowersyjne. Chris Bangle moim zdaniem zniszczyl caly styl tej marki.Na szczescie juz nie jest glownym stylista i nowa 5 i 7 powoli wracaja do starego stylu. Chociaz jak patrze na takie paskudztwa jak X6 czy 5GT to tesknie za starymi modelami. Jesli chodzi o BMW M8 to prawdziwy unikat jednak moim zdaniem wszystkie modele serii 8 byly w swych czasach niedoceniane. Co jednak sprawilo ze szybko seria 8 obrosla legenda i stala sie cenionym klasykiem

Feanor

#8
M8 to wg mnie godny następca M1 choć silnik miał z przodu ale emocje wywołuje te same.

Olgierd

#9
Przepraszam za odkop, ale jest mały błąd w artykule o M8. Konkretnie chodzi o zdanie pod koniec tekstu, w którym jest napisane, że McLaren BMW F1 wygrał Le Mans w 1999 roku. W rzeczywistości wygrał on te zawody w 1995 roku.

Ecnelis

#10
Ale tam jest mowa o BMW V12 LMR, a nie McLarenie F1.

Olgierd

#11
A to pardon, źle w takim razie zrozumiałem to co czytałem :)

Ecnelis

#12

Feanor

#13
Ach to jest dopiero beemwica a nie te dwudziestoletnie, tuningowane, rozklekotane trójki które tak sobie upodobała polska młodzież spod znaku dresu, białych adidasków i łysej pały.