Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Wątek: Mobil 1 New Life Tour  (Przeczytany 6645 razy)

Ecnelis

  • Administrator
  • Wiadomości: 20635
Mobil 1 New Life Tour
« dnia: 05.09.2009, 12:01:25 »


Cytuj
Rusza największa objazdowa impreza motoryzacyjna tej jesieni!

Badania wysiłkowe dla kierowców, tańczące samochody oraz walka o zapas oleju silnikowego na dziesięć lat. Te wszystkie atrakcje czekają na kierowców podczas Mobil 1 New Life Tour – imprezy motoryzacyjnej, która odbędzie się we wrześniu, przed centrami handlowymi w ośmiu dużych miastach. Pierwsza impreza już 5 września w Warszawie przed Centrum Handlowym M1 Marki. Gościem specjalnym w Warszawie będzie Paweł Białota, Trackside Support, drugi Polak w Formule 1, który w swojej karierze pracował dla zespołu Vodafone McLaren Mercedes, a obecnie działa przy zespole Brawn GP.

Znakiem rozpoznawczym imprezy będzie olbrzymi namiot Mobil 1, w którym znajdą się strefy atrakcji. Wśród nich Strefa Kardio, w której kierowcy będą mogli sprawdzić swój refleks oraz wydolność podczas nietypowego testu wysiłkowego z wykorzystaniem… specjalnej pompy olejowej. Skąd ten nietypowy pomysł?

ExxonMobil jest wieloletnim partnerem zespołu Formuły 1TM, Vodafone McLaren Mercedes. Ta pełna sukcesów współpraca trwa już 15 rok. Na torze wyścigowym zarówno silnik, jak i ciało kierowcy poddawane są ekstremalnym przeciążeniom. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie stanu silnika oraz zdrowia kierowcy. Dobry refleks i wysoka wydolność organizmu to cechy, które powinien posiadać każdy kandydat na kierowcę wyścigowego. Stąd każdy uczestnik badania w Strefie Kardio będzie mógł się poczuć, jak na starcie swojej wielkiej kariery w sportach motorowych.

Podczas imprez odbędą się pokazy lowriderów oraz tuningu. Lowridery to auta wyposażone w hydrauliczne zawieszenie, przez co często są nazywane „skaczącymi samochodami”. To również najbliższe spotkanie motoryzacji z kulturą hip-hopową. Pasjonaci samochodowych przeróbek powinni pojawić się w specjalnym warsztacie tuningowym, gdzie będą wystawione motoryzacyjne perełki, a specjaliści od tuningu pokażą sprzęt oraz udzielą uczestnikom Mobil 1 New Life Tour cennych porad.

Na Mobil 1 New Life Tour najlepiej wybrać się własnym samochodem. Każdy kierowca będzie mógł wjechać do pit-stopu, gdzie mechanicy dokonają przeglądu auta, sprawdzą poziom oleju oraz bezpłatnie uzupełnią jego ubytek. Podczas Mobil 1 New Life Tour będzie można wziąć udział w wyścigu zdalnie sterowanych samochodów oraz w wielu konkursach, w których do wygrania jest między innymi zapas oleju silnikowego na 10 lat. Atrakcji nie zabraknie również dla fanów gier komputerowych oraz najmłodszych.

Cykl imprez motoryzacyjnych jest związany z wprowadzeniem do sprzedaży oleju silnikowego najnowszej generacji - Mobil 1 New Life 0W-40. Dla organizatorów, wśród których nie brak pasjonatów czterech kółek, to okazja do pokazania, jak wiele emocji kryje w sobie słowo motoryzacja.

Kalendarz Mobil 1 New Life Tour.

5 września (sobota) – Warszawa – Centrum Handlowe M1 Marki.
6 września (niedziela) – Łódź – Centrum Handlowe M1.
12 września (sobota) – Poznań – Centrum Handlowe M1.
13 września (niedziela) – Wrocław – Magnolia Park.
19 września (sobota) – Czeladź – Centrum Handlowe M1.
20 września (niedziela) – Kraków – Centrum Handlowe M1.
26 września (sobota) – Gdańsk – Matarnia Park Handlowy.
27 września (niedziela) – Olsztyn – Centrum Real.

Ecnelis

  • Administrator
  • Wiadomości: 20635
Mobil 1 New Life Tour
« Odpowiedź #1 dnia: 19.09.2009, 09:51:44 »
Poznań i Wrocław z materiałów organizatora: