Najpiękniejsze samochody w historii

Zaczęty przez jabok, 18.04.2010, 01:59:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

#15
Miurę zaprojektował Marcello Gandini, pracujący wówczaw w Bertone i nie wykluczone, że maczał palce też w Grifo, ale tutaj główne zasługi należą do samego Nuccio Bertone i Giorgetto Giugiaro.

jabok

#16
Bizzarrini byl inzynierem nie stylista z tego co do czytalem mial duzo wspolnego z projektem silnika V12,ktory napedzal Miure. ISO widzialem na Techno Classice w Essen dwa lata temu tam tez pierwszy raz widzielm DSa

GdDawid

#17
Ooo właśnie, o to mi chodziło. Jabok ma racje. ;) A to jak, robimy ten konkurs?

krzywy1987

#18
Konkurs to nie glupia sprawa...niech admin ustali reguly i jedziemy...

Ecnelis

#19
Regułami regułami, ale średnio to widzę od strony frekwencji głosujących... ;)

jabok

#20
Ja sie zglaszam do glosowania,ale niestety zgadzam sie z adminem... mysle ze wystarczy dyskusja kazdy napisze jaki samochod z danego regionu mu najbardziej podoba i bedziemy debatowac dalej ;)

Ecnelis

#21
Proszę trzymać się tematu i nie obrażać innych (ostatnie posty wybitnie naruszające ten schemat zostały usunięte).

Grand

#22
Wracając do moich typów nie spodób pominąć takich oto perełek dla smakoszy: Maserati A6 GCS/53, Cord 812, Renault Alpine A110, Facel Vega Facel II oraz Bizzarrini 5300 GT Strada.



Co o nich sądzicie? ;)

jabok

#23
Cord w swoich czasach wygladal bardzo nowoczesnie wrecz futurystycznie odrozniajac sie od swoich konkurentow no i byl pierwszym amerkanskim samochodem z przednim napedem. Alpine A110 wspanala rajdowka z klasycznej ery rajdow gdy zakrety pokonywano zamaszystymi poslizgami lubie ten samochod i zawsze mi sie podobal. Bizzarrini ma natomiast wiele wspolnego z wczesniej opisywanym ISO GRIFO.  Co powiecie na ten samochod nie jest on moze najpiekniejszy ale w roku 1951 wystawiono je w Nowojorskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako....."Rzezba samobiezna"


https://www.ultimatecarpage.com/pic/2108/Cisitalia-202-CMM-Pinin-Farina-Coupe_2.html

Ecnelis

#24
Chyba piękniejsza będzie 202 Cabriolet, a przynajmniej dla mnie. Auto na początku maja znajdzie się na Sporting Classics of Monaco prowadzonym przez RM Auctions. Do dziś przerwało około 34 sztuk, ta nosi na podwoziu numer 21. Szacowana cena 250-320 tysięcy euro.


jabok

#25
Zgadzam sie ze ta wersja Cisitalii prezentuje sie lepiej. Malo tu piszemy o amerkykanskich samochodach wiec ja moze zaprponuje dwa. Jeden to Ford Fairlaine z roku 1966 jest to pelnowymiarowy Muscle car wystepujacy w wielu wersjach silnikowych od slabowitych rzedowych szostek do  mocarnych  widlastych osemek. Pisze o tym samochodzie poniewaz jest to przyklad typowo amerkanskiej stylizacji, dzis ten model jest troche w cieniu swojego mniejszego brata Mustanga.

https://www.online-carsales.com/images/1966FordFairlane500Cvt.jpg

Kolejnym samochodem jest Buick Rivera tzw Boattil moim zdaniem jest to szczytowe osiagniecie amerkanskich projektantow ocenicie sami.

https://www.buick-riviera.pl/galeria/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=5

GdDawid

#26
Ooo taak Riviera, piękne auto. Ja jako propozycje prezentuje: Pontiac GTO '69 ;  Plymouth Barracuda z okresu produkcji od 1970-1974. No i oczywiście auta z serii Chevroleta m.in. Camaro '69, Chevelle SS '70 oraz Impala.

jabok

#27
Ciekawym i malo znanym u nas Muscle Carem jest Plymouth GTX w USA nie wiedziec czemu osiaga bardzo wysokie ceny moim zdnaiem jeden z ladniejszych samochodow w swoim segmencie. Jesli chodzi o japonski samochod to Toyota 2000gt jest szczytowym osiagnieciem japonskich projektantow.

byZiom996

#28
Tuatara,Veyron Castriota,Hennesey Venom GT2,Miura Concept a najbardzie Lamborghini Estoque szkode że tylko koncept

Zonda

#29
1. Lamborghini Miura (nie ma innnej opcji!)
2. Pagani Zonda i Pagani Huayra (ach te szczegóły!)
3. Chevrolet Corvette 6 (idealna amerykański styl w znakomitym wydaniu)