Barabus TKR (2006)

Zaczęty przez Ecnelis, 22.01.2007, 12:10:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Co może wyjść z połączenia przodu Lotusa Elise zmiksowanego z przodem i profilem Saleena S7 oraz tyłeczkiem Pagani Zondy, napędzanym silnikiem o mocy jednostki pokroju monstrum z Bugatti Veyrona? Auto marki łudząco przypominającej nazwę znanego, niemieckiego tunera Mercedesa - Barabus TKR.W połowie lipca 2006 Barabus Sportscars Limited na salonie samochodowym w Londynie pokazał swe pierwsze dziecko - model TKR, nad którym prace trwały do 1996 roku. Chyba najmniej tego czasu poświęcono na stylistykę auta - budzi ona mieszane uczucia, będąc wyraźną kopią pomysłów z już istniejących supersportowych aut. Nie ona jest jednak najważniejsza - TKR to przede wszystkim silnik i osiągi.

Samochód napędzany jest sześciolitrowym silnikiem V8 o mocy 1005 koni mechaniczych. Według producenta auto ma rozpędzać się do 60 mph (96,6 km/h) w zaledwie 1,67 sekundy i osiągać prędkość maksymalną 270 mph, czyli prawie 435 km/h! Planowana produkcja to 300-400 sztuk w trzyletnim okresie. Cena jednego egzemplarza - 360 tysięcy funtów.
Ecnelis

Niestety dość szybko po premierze słuch o aucie zaginął. Zniknęła oficjalna strona (barabus.info), nie było żadnych testów potwierdzających osiągi auta i w zasadzie na chwilę obecną nic nie wiadomo... Na koniec jeszcze porównanie TKR z modelami wspomianymi w pierwszym zdaniu:

Lotus Elise i Barabus TKR


Saleen S7 i Barabus TKR


Pagani Zonda i Barabus TKR

Olgierd

Parafrazując Twój tekst Ecnelis, wyszedł im bezpłciowy samochód sportowy. Te 435 km/h, to czysta bujda, a 1.67 s do 100 km/h, to poprostu absud. Takich głupot nie ośmielili się napisać nawet konstruktorzy SSC Aero. Nie jest możliwe takie przyśpieszenie do 100 km/h z bardzo prostej przyczyny; opony nie będą w stanie przenieść takiej mocy w tak krótkim czasie na asfalt. Widać panowie z biura konstrukcyjnego podstawili dane do prostego wzorku na przyśpieszenie i wyszły im takie głupoty, że hej, a oni nawet tego nie przemyśleli tylko wpisali. Widać jednak brytyjczycy do bystrzach nie należą  ;D

Ecnelis

News w temacie: Keating SKR - Barabus TKR ciągle żywy. :)

O samym Barabusie można przeczytać na naszej stronie tu: Barabus TKR. ;)