Ferrari 458 Italia vs Mclaren MP4-12C

Zaczęty przez jabok, 23.04.2011, 14:43:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

jabok

Na rynek wchodzi nowy wlasnie nowy Mclaren. Tworcy nie ukrywaja,ze glownym celem jest zdetronitowanie Ferrari. Pozornie samochody niewiele sie roznia maja podobne osiagi,moc wymiary. Mclaren jednak patrzac na suche dane techniczne w kazdym calu jest odrobine lepszy. Czy jednak suche dane wystarcza zeby pokonac Itale.
 

Ja mysle ze Ferrai nie odda lawto pozycji lidera i Mclarena czeka ciezka przeprawa. Czy okaze sie lepszy? Jak myslicie?

Feanor

#1
Żeby to dobrze ocenić trzeba by się przejechać obydwoma ale niestety nie mamy takiej możliwości... Pozostaje więc zdać się na opinię tych którzy to zrobili jak np artykuł Clarksona w najnowszym numerze miesięcznika TG. Wg niego mimo że technicznie mclaren jest lepszy to więcej emocji dostarcza Italia. Ja myślę że Ferrari odniesie większy sukces ze względu na popularność marki, ale MP4-12C ma podstawy by namieszać na rynku superaut.

Ecnelis

#2
Jak wyżej - aby rozstrzygnąć ten pojedynek trzebaby samemu obu kandydatów przegonić. W zagranicznych testach chyba wszędzie są zgodni - 458 Italia zostaje w tyle pod względem osiągów, a nawet praktyczności, ale MP4-12C nie ma "tego czegoś". McLaren ma za to inną przewagę... lub przeciwnie, zależy jak popatrzeć - znany jest ze świetnych samochodów wyścigowych, a z modelem drogowym i popartą twardymi dowodami obietnicą wykoszenia konkurencji wyskakuje niemalże z nikąd. Tym samym wybrałbym MP4-12C z samej ciekawości. :D


Lee

#3
Dokładnie.Trzeba by samemu pośmigać obu autami,żeby potem wybrać.
Myślę,że dla mnie minimalnie wygrywa Mclaren.