Ferrari FF (2011)

Zaczęty przez Ecnelis, 04.01.2011, 18:56:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Jak podaje "Auto Express" i niezależnie dziesiątki innych serwisów Ferrari przygotowuje na tegoroczną wystawę w Genewie pojazd na bazie 612 typu... shooting brake! Dwudrzwowe kombi, którego nazwy jeszcze nie ujawniono, nie będzie bezpośrednio zapowiadało następcy 612, ale przede wszystkim badało reakcję klientów na taką nowość w ofercie marki. Póki o wizje:



https://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpressnews/261157/ferrari_estate_brakes_with_tradition.html

Ecnelis

#1
Już w piątek w samo południe odsłona nowego Ferrari na ferrari.com.


Ecnelis

#2
Za kilka minut na ferrari.com premiera nowego Ferrari - 4-osobowego shooting brake'a FF. Pod maską 6,3-litrowe V12, moc 660 KM, moment 683 Nm, setka w 3,7 sekundy, maksymalnie 335 km/h. Napęd na cztery koła. To 4-osobowy następca 612 z autorskim napędem na wszystkie kołą, więcej szczegółów kwrótce.



https://www.ferrarifour.com/

Ecnelis

#3
News: Ferrari FF - Poczwórna rewolucja.

I jeszcze 3 zdjęcia na żywo z CzechFerrari.com:



Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

VaultBoy

#4
Być może to tylko wina ujęć, ale to jedno z najbrzydszych Ferrari jakie kiedykolwiek widziałem. :o Koszmar na kołach, lampy w stylu 458 zupełnie nie na miejscu, pokrzywione proporcje, tył doszczętnie bez kształtu, można długo wymieniać. :-\ Technologicznie również wielkie zaskoczenie, ale w pozytywnym znaczeniu. Czekam na pierwsze testy w ciężkim terenie!

jabok

#5
Mnie sie podoba. Malo tego smiem twierdzic,ze to jedno z najladniejszych Ferrari w ostatnich latach. Chociaz sylwetka jest dosc kontrowersyjna,ale naprawde ladna. Zreszta nadwozia  Shooting Break maja dluga tradycje.

cj_robert

#6
A mi się raczej nie podoba, wygląda jakby w trochę zmienionej bryle bmw 1 wyrzeźbili elementy takie jak światła i wloty powietrza z różnych modeli ferrari. Wydaje mi się że nie potrzebują takiego modelu w ofercie.

jabok

#7
Mnie ta sylwetka tez troche sie kojarzy z BMW ale Z3 Coupe.

Ecnelis

#8
AutoBlog.it odpowiada na pytanie "A gdyby FF było normalnym coupe?":


cj_robert

#9
A teraz wygląda jak california...

Ecnelis

#10
Nowe ujęcie:


VaultBoy

#11
Na tym nowym ucięciu wygląda nieco lepiej, ale nadal w kategoriach urody daleko jej nawet do poprzedniczki. Może Ferrari powinno zmienić stylistów i fotografa? :D

Feanor

#12
Naprawdę nie wiem co myśleć o tym samochodzie. Kontrowersyjny - to słowo chyba najlepiej oddaje istotę tego modelu.

Ecnelis

#13
Zabawy Photoshoperm z TeamSpeed.com i FerrariChat.com:













Prezenacja Ferrari FF w naszej bazie.

Ecnelis

#14
Zabawy w śniegu: