Ferrari FXX (2005)

Zaczęty przez KrisFCB, 19.08.2007, 21:23:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

KrisFCB

FXX jest to przerobiona wersja modelu Enzo. Po raz pierwszy oficjalnie został zaprezentowany przez Ferrari na salonie samochodowym w Bolonii we Włoszech w 2005 r. Posiada on dwunastocylindrowy silnik w układzie V o pojemności 6,3 l, który generuje moc rzędu 800 KM. W porównani z Ferrari Enzo odpowiednio mniej o 0,3 l i 140 KM. Prędkość maksymalna, ani przyspieszenie nie jest znane. Wiadomo tylko tyle, że osiąga większą prędkość maksymalną od modelu Enzo, czyli powyżej 350 km/h i ma szybsze przyspieszenie do "setki", czyli poniżej 3,7 sek. Zostało wyprodukowanych tylko 29 sztuk tego super bolidu, które trafiły do wybranych klientów. Ciekawostką jest to, że jedna sztuka trafiła do firmy tuningowej Edo Competition. Dodatkowo każdy kto kupił FXX'a otrzymał także dodatkowy pakiet obejmujący m.in. specjalne szkolenia i jazdy na torach wyścigowych. Cena ? Lepiej nie pytajcie ! Ten samochód jest droższy nawet od Veyron'a. Dla przypomnienia Bugatti kosztuje 1 160 000 euro, a FXX 1 500 000 euro, czyli jest od niego droższy aż, a może tylko o 340 000 euro. A za taka cenę można kupić dwa modele Ferrari F430, a i tak jeszcze by nam zostało grubo ponad 30 000 euro.(C) KrisFCB | Wszelkie prawa zastrzeżone.  | All rights reserved.Ecnelis

#1
Ferrari FXX zostało dodane do zasobów AutoGENu. :)

Ecnelis

Już w najbliższy weekend na torze Mugello obok finału serii Ferrari Challenge odbyć ma się (według niepotwierdzonych oficjalnie informacji) prezentacja modelu FXX Evoluzione. Auto zaprezentować ma nie kto inny jak Michael Schumacher.

W stosunku do zwykłego FXX pojazd ma się odróżniać elementami aerodynamicznymi, systemem kontroli trakcji czerpiącym z najnowszych doświadczeń z Formuły 1 oraz mocą podniesioną do 850 hp (862 KM). Nowy pakiet najprawdopodobniej z czasem zaimplementowany zostanie także do pozostałych FXX.

Talis

to będzie rakieta ;D
Jak komentarz wystarczy chyba ten filmik
https://www.youtube.com/watch?v=nfF1Fzx8tmA
To niesamowite jak przy dodaniu gazu zaraz zrywa przyczepność i z jaką prędkością wyprzedza Porszaki.

Ecnelis

Ferrari FXX Evoluzione zaprezentowano w niedzielę i dziś dołączyło ono do zasobów strony.

Ecnelis

Jak informuje AutoBlog.com w Szwajcarii prawdopodobnie udało się zalegalizować jeden z egzemplarzy FXX do użytku... drogowego! Cała procedura pochłonęła 250 tysięcy dolarów.

https://www.autoblog.com/2007/10/30/crazy-rich-guy-attempts-to-legalize-ferrari-fxx-for-the-street/

:o

Talis

No ciekawe.. czyli Szwajcarzy nie są bandą sztywniaków..
Oni legalizują FXX a my odralniamy działki na Mazurach

Ecnelis

Jeden z egzemplarzy FXX zlokalizowany w Dubaju (właściciel pochodzi z Japonii) trafił do sprzedaży poprzez aukcję internetową:

https://motors.souq.com/item.php?id=2554346

Aukcja kończy się już dziś a cena wywoławcza, za którą można kupić auto od zaraz to 14 milionów dirhamów, czyli jakieś 3,8 miliona zielonych.

Ecnelis

FXX przed paroma dniami sfotografowano we Włoszech na... publicznej drodze (zdjęcia zyo.spc.free.fr):

Ecnelis

FXX Evoluzione na paradzie przed tegorocznym Le Mans:
mat

Trzy egzemplarze FXX Evo zostały zbudowane od podstaw.

Natomiast większość "zwykłych" FXX otrzymała pakiet Evo (obecnie około 20 egzemplarzy).

marcingwr

ciekawe wnetrze ale predkosciomierz beznadziejny. Ale osobicie bym wolal bugatti :D

Talis

Veyron i FXX to dwa odległe bieguny supersamochodów, chociaż w sumie gdybym miał wybrać to brałbym Bugatti

Feanor

Ja raczej też. Veyron to auto wygodniejsze i mniej nastawione na wyczynową jazdę.