Ferrari Enzo vs Maserati MC12

Zaczęty przez Ecnelis, 27.09.2007, 14:54:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Oto kolejne spotkanie na szczycie. I znowu mamy Enzo. Tym razem auto stawiamy przeciwko pojazdowi, który stworzono na jego bazie - MC12 ze stajni Maserati.

Ferrari Enzo vs Maserati MC12

Technicznie pojazdny znacznie nie różnią się od siebie. Silnik w MC12 został jednak nieco stłumiony, ale auto i tak jest diabelnie szybkie a na torze Top Gear o jedną dziesiątą sekundy uzyskało lepszy czas niż Enzo. Dlatego też kwestią wyboru któregoś z nich będzie raczej jedynie uroda, bądź jej brak.

Osobiśnie o wiele bardziej przypada mi do gustu MC12 niż nieco kanciaste Enzo, w którym jakby czegoś brak...

Talis

#1
Enzo może nie jest zbyt urodziwe ale przy MC12 jest po prostu piękne  :)

konradin

#2
Talis - dobrze powiedziane. Enzo nie jest za piękne ale MC12 to prawie szczyt brzydoty

KrisFCB

#3
Jestem fanem Ferrari ale jeśli chodzi o Enzo to rzeczywiście jest bardzo kanciaste...

W tym pojedynku bym wybrał jednak MC12.

cj_robert

#4
Enzo, bo to ferrari ;)

Feanor

#5
Trudny wybór ale chyba minimalnie bardziej mnie kręci Enzo

szpyrus23

#6
Maserati z przodu to fajne auto, ale z tyłu - porażka. Nie wziałbym żadnego z tych aut. Jeśli Ferrari to 430 Scuderia, a jeśli Maserati to GranTurismo S. A tak wogóle to kocham Lamborghini Murcielago LP640

alainw

#7
Maserati to porażka, zdecydowanie Enzo. Ładne, szybkie i ma należyty prestiż. Ale gdybym miał pieniądze, najpierw kupiłbym Lambo Gallardo.

TomWin

#8
maserati niestety dobrze wyglada tylko z przodu, proporcje ma jakies dziwne LOL
Enzo ladniejsze.

Feanor

#9
Nie zapominajcie że proporcje Maserati są takie, po to by osiągał jak najlepsze wyniki na torze. Do normalnej jazdy o wiele wygodniejszym autem zdaje mi się Enzo. Zobaczcie to:
https://www.auto-motor-i-sport.pl/wiadomosci/Koenigsegg-CCX-Ferrari-Enzo-Porsche-Carrera-GT-Pagani-Zonda-F-Maserati-MC12-Nurburgring-4031.html