Ferrari Sergio (2014)

Zaczęty przez Ecnelis, 30.08.2014, 21:36:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Zgodnie z zapowiedziami model Sergio miałby powstać w sześciu egzemplarzach. Auta na sprzedaż odróżniałyby się od konceptu przede wszystkim pełnowymiarową, przednią szybą.Prezentacja konceptu: Pininfarina Sergio.

rafal345

#1
Różnica jest naprawdę duża, dlaczego?

DanielAquarius

#2
Eee... ??? Przecież z tak pięknego speedstera zrobili przeróbkę 458 Spider i nawet pozbyli się tych genialnych zagłówków:( Dawno takiego strzału w stopę nie widziałem.

Feanor

#3
Jakby go wykastrowali normalnie...

Brandis

#4
Zrozumiałbym taką zmianę gdyby ten samochód miał powstać w setkach egzemplarzy, wtedy większość klientów wolałaby coś mniej ekstremalnego niż koncept Pininfariny. Ale gdy ma powstać tylko sześć sztuk? Znalezienie sześciu osób, które obeszłyby się bez przedniej szyby na pewno nie byłoby problemem. A tak wygląda jak 458 Spider po gruntownym lifcie.

Ecnelis

#5
Ferrari oddało w ręce właściciela ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich pierwszą z sześciu sztuk spydera Sergio na bazie 605-konnego modelu 458, o którego przeprojektowaniu i wejściu do krótkiej serii mówiło się od dawna. Kolejne sztuki są już w drodze, a każda przechodzi przez program Tailor Made, pozwalający na szerokie indywidualizacje.News: Ferrari Sergio - Stępione ostrze.

Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami.

Brandis

#6
I cała magia prysła na dobre :-\ I jeszcze cena kilku milionów euro za coś tak odbiegającego od konceptu? Nie, dziękuję.

Feanor

#7
Słabo! Wygląda jakby był wykastrowany...

Ecnelis

#8
Kolejna sztuka Sergio, tym razem na stoisku Pininfariny w Genewie. Co ciekawe studio zapowiada, że w przyszłości będzie coraz więcej aut Fuoriserie (krótkich serii na specjalne zamówienia) i innych wynalazków.
Ecnelis

#9
Kolejne Sergio na wolności:


Ecnelis

#10
Żółte Sergio do wzięcia za... 4,3 miliony euro. To ponad 18 milionów złotych.

https://www.jamesedition.com/cars/ferrari/458/ferrari-sergio-unique-offer-nr-1-out-of-6-for-sale-10030344

rafal345

#11
Nie zbliża się poziomem do oryginalnego konceptu i ponad 4 mln euro to naprawdę dużo, ale i tak podoba mi się o wiele bardziej od zwykłego Speciale.

Ecnelis