Drayson B12 69/EV (2012)

Zaczęty przez Ecnelis, 12.01.2012, 23:59:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

News: Lola-Drayson B12/69EV - Formuła elektryczna.





Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

VaultBoy

#1
Świetna informacja, że rusza taka seria i oddzielają takie samochody od spalinówek, choć z czasem konfrontacja obu będzie chyba nieunikniona. Ciekawi mnie jakie wyniki będą miały takie ścigacze w stosunku do konwencjolanych samochodów. Z pewnością będzie interesujące oglądać tak mocne wiertarki w akcji, choć obawiam się o wrażenia dźwiękowe takiego wyścigu.

Feanor

#2
Już od kilku lat wrażenia dźwiękowe w Le Mans są gorsze - za sprawą diesli. Teraz będzie jeszcze ciszej niestety.

Ecnelis

#3
Drayson Racing Technologies już 25 czerwca na 3-kilometrowym odcinku lotnisku RAF Elvington w Yorkshire spróbuje w 870-konnym B12 69/EV pobić rekord prędkości samochodów elektrycznych w klasie A-VIII-2 (500-1000 kilogramów) na dystansie 1 mili i 1 kilometra. Obecny rekord to 281,7 km/h ustanowione w 1974 roku przez Battery Box General Electric.


Feanor

#4
Chyba pykną ten rekord bez problemu.

Ecnelis

#5
News: Drayson B12 69/EV - Robi swoje.



Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Feanor

#6
Czyli tak jak się spodziewałem. To nie mogło się nie udać.

AutoGEN


Grand

#8
Ale podskakuje :D Na równiejszej drodze byłoby pewnie jeszcze szybciej.

byZiom996

#9
ale te podskakiwanie i tak go nie spowolniałą więc napewno szybciej by nie pojechał no może na dłuższej prostej tak

Ecnelis

#10
News: Drayson B12 69/EV - Cztery rekordy.



Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Grand

#11
Chyba w Wielkiej Brytanii nie ma zbyt wielu zapaleńców do bicia rekordów na swojej ziemi. Ten rekord można pobić w "zwykłym" Ferrari, Lambo, Pagani, Koenigseggu czy Bugatti.

Cytat: byZiom996 w 03.07.2013, 14:11:23
ale te podskakiwanie i tak go nie spowolniałą

No tak, oczywiście. Podskakiwanie i utrata kontaktu z powierzchnią nie spowalniają nic a nic.

Ecnelis

#12
Maszynkę dorwał Chris Harris:

https://www.youtube.com/watch?v=q_cRqcbXAs4

Grand

#13
Nie podziewałem się, że to jest aż tak ciche. :o