Arrinera Hussarya (2017)

Zaczęty przez Ecnelis, 03.08.2012, 08:18:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

rafal345

#105
Tu właśnie pojawia się pytanie, na co poszło 12M PLN ;D
Tak nawiasem mówiąc, znany jest dla porównania dotychczasowy koszt projektu SCG 003?

jabok

#106
Brandis mogę się mylić,ale 8,2 V8 o architekturze small blocka to aftermarketowy wyrób dostępny na amerykańskim rynku. Tam takie praktyki są częste. Te silniki wsadza się do muscle carów, hot rodów i dragsterów.  na przykład tu masz taki silnik, tylko o jeszcze większej pojemności bo prawie 9 litrów: https://jabokomotocyklachinietylko.blox.pl/2014/07/2000KM-w-klasycznej-budzie-czyli-Impala-Under.html

Wbrew pozorom to wcale nie musi być dobra wiadomość. Może być tak,że GM odmówiła im i nie mogą montować silników sygnowanych ich logiem.

rafal345

#107
https://www.chevrolet.com/performance/crate-engines.html
502 cale sześcienne to niemal dokładnie 8.2 litra.

jabok

#108
Dlatego napisałem,że mogę się mylić. Wcale nie mówię,że to co piszę zgodne jest z tym co robi firma. Po prostu nasunęła mi się analogia.

rafal345

#109
Ja tak przy okazji dodałem, Chevy robi jeszcze kilka innych silników ;p

Brandis

#110
Amerykańskich V8 jest tyle, że na pewno mają z czego wybierać. Mam jednak nadzieję, że nie wezmą jakiegoś wynalazku prosto z półki, który sprawdza się tylko na ćwiarkę mili i część z tych 12 milionów poszła na silnik z jakimiś znamionami oryginalności. Bardziej martwi, że tego silnika w ogóle nie pokazują. ;)

Feanor

#111
Ups...


rafal345

#112
Nie rozumiem?

Brandis

#113
Jakie "ups"? Nic się nie stało, wjechali sobie na spokojnie, od dawna wiadomo, że jeździ, nie wiadomo tylko z jakim silnikiem.

jabok

#114
Znowu wyjdzie,że się czepiam... ale dźwiękiem nie powala.

rafal345

#115
Tu akurat się czepiasz, jest naprawdę niewiele samochodów, które bez rozkręcania się brzmią powalają dźwiękiem :P


jabok

#116
No może tak,ale akurat amerykańskie V8 należą do tych silników, które brzmią na wolnych obrotach cudownie,a ten chodzi jakby mu jeden cylinder nie pracował. ;-)

Lambo zajebiaszcze

DanielAquarius

#117
Nie ma to jak oceniać dźwięk samochodu po filmiku z youtuba...

jabok

#118
Dobra już nie drążę..

Pożyjemy zobaczymy ;-) 

Na razie szału nie ma.

AutoGEN

#119
I pojechali...