Blancpain GT Series - sezon 2014

Zaczęty przez Ecnelis, 12.12.2013, 14:22:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Mamy pierwszego Polaka w FIA GT. Po testach na torze Navarra na zatrudnienie Mateusza Listowskiego zdecydowała się ekipa WRT, która w tym roku wygrała puchar świata. lisowski-racing.pl / facebook.com/lisowskiracing

Zespół podjął już decyzję! Mateusz jako pierwszy Polak w historii wystartuje w FIA GT Series. Praca w zespole fabrycznym to wyjątkowe doświadczenie, ale zaangażowanie Mateusza podczas testów było tak wielkie, że zarząd nie miał wątpliwości. Chcą go mieć u siebie i rozwijać długofalowo, tak aby w przyszłości zdobył licencję platynową.




Feanor

#1
Będzie komu kibicować wreszcie!

Ecnelis

#2
Już w ten weekend pierwsza eliminacja nowego sezonu Blancpain Sprint Series, znanego wcześniej jako FIA GT Series. Wśród zawodników na torze Nogaro znajdzie się Polak, Mateusz Lisowski, który poprowadzi Audi w barwach W Racing Team.

www.lisowski-racing.com.pl / www.blancpain-gt-series.com/sprint


Zonda

#3
Lisowski był 3-ci!!!  WOW!!!

Ecnelis

#4
Siódme miejsce w Qualifying Race, trzecie w Main Race i w obu przypadkach pierwsze w klasie Silver Cup (para kierowców w wieku poniżej 25 lat).

https://www.blancpain-gt-series.com/results?filter_season_id=1&filter_meeting_id=2&filter_race_id=72

Ecnelis

#5
Kolejny dobry występ Polaka: Lisowski w parze z Abrilem zajęli w głównym wyścigu Blancpain Sprint Series na Brands Hatch szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w Silver Cup (we wczorajszym wyścigu kwalifikacyjnym było gorzej - 2 miejsce w klasie i 12 w generalce).



Powtórka wyścigu:

Mateusz Lisowski: Wyścig główny poszedł bardzo dobrze. Tempo na swojej zmianie miałem na wysokim poziomie. Jestem zaskoczony, ponieważ poprawiliśmy samochód w stosunku do wyścigu kwalifikacyjnego. Audi wróciło do gry o walkę o zwycięstwo! Dzięki temu mogliśmy rywalizować z najlepszymi, finalnie kończąć na pierwszej pozycji w Silver Cup oraz szóstej w klasyfikacji generalnej. Plan zrealizowaliśmy, praktycznie z kompletem punktów w swojej klasie. W szczególności chciałbym podziękować zespołowi W racing Team za  przygotowanie samochodu, którym  moglismy walczyć. Tak jak mówiłem wcześniej, było sporo problemów, które wyeliminowały nas z Top 10. Wyjeżdżam z Anglii zadowolony, z kolejnym wyścigowym doświadczeniem. Wiem, że przede mną jeszcze sporo nauki, ale idzie to wszystko w dobrym kierunku. Rywalizuję z najszybszymi kierowcami GT na świecie! Każdy ma ogromną wiedzę, nie mówiąc o ambicjach. Przed sezonem założyliśmy zwycięstwo w Silver Cup i to musimy zrealizować. W klasyfikacji generalnej chcemy wrócić na podium, ale tor Brands Hatch nam na to nie pozwolił. Czas na Zandvort! Reprezentowanie polskich barw otoMoto Team w serii Blancpain GT Series to dla mnie ogromny zaszyt. Podium jest czymś wspaniałym dla nas wszystkich...

Charlie

#6
Lisowski dopiero się uczy (nie ma to jak przeskok ze Scirocco do rasowego GT), ale brawa za wyniki. Myślę, że wygrana całego wyścigu jest tylko kwestią czasu.

Ale w tej eliminacji na uwagę zasługuje ktoś inny. ;) Zanardi! :o Z miejsca 17 aż na 5. Ten człowiek chyba nigdy nie przestanie zadziwiać, nie mówiąc o inspirowaniu innych.