Ubezpieczenie samochodu

Zaczęty przez Mario13, 04.04.2013, 10:06:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mario13

Hej,

Na początek chciałem się przywitać z forumowiczami. Przybywam z pytaniem na temat ubezpieczenia auta.
Szukam ciekawej oferty polisy oc dla mojej Alfy 147. Znalazłem kilka porównywarek, które pokazują nieco różne wyliczenia. Dość ciekawe znalazłem w tym kalkulatorze: https://www.swiatubezpieczen.com/porownac/ubezpieczenie-komunikacyjne/opis-samochodu

I tu pojawia sie moje pytanie - czy oferty przedstawione w takich porównaniach są rzetelne? Wiem, że to nie to samo co indywidualna wizyta u ubezpieczyciela, ale czy takie dane mogą służyć jako jakaś podstawa do oceny kosztów związanych z oc?

Grand

#1
Najlepiej samemu odwiedzić ubezpieczyciela, zawsze można wytargować jakieś bonusy i ustrzec się wciśnięcia niepotrzebnych pakietów. ;) Porównywarkom nie ma co ufać, nie wiadomo kto za nimi stoi, nie wiadomo jak aktualne mają bazy, nie wiadomo na ile są wiarygodne. Jako jakaś tam orientacja na rynku na start mogą służyć i tyle.

tmen

#2
Witam serdecznie wszystkich.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie jak najbardziej polecam odwiedzić punkt stacjonarny.
Ostatnio zrobiłem porównanie porównywarek jak i punków w biurach.
Co się okazało oferta była o wiele atrakcyjniejsza u indywidualnego człowieka z którym się umówiłem.
Miał maxymalna ofertą jak w porównywarkach a pakiety wychodziło o wiele bardziej korzystniejsze niż z szablonów www.