Renault Megane RS (2012)

Zaczęty przez Ecnelis, 06.01.2012, 16:59:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

News: Renault Megane RS - Kontrola energii.Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Ecnelis

Pełna specyfikacja odmłodzonego RS ujawniona. Do setki auto rozpędza się w równe 6 sekund, 400 metrów pokonuje w 14 sekund, a 1000 metrów połyka w 25,5 sekundy. Prędkość maksymalna sięga 255 km/h. Średnie spalanie to 8,2 litry na 100 km/h, w mieście 11,3 a w trasie 6,5.

Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)

Ecnelis

Było Twingo RS, było Clio RS, a teraz w limitowanej wersji Red Bull Racing RB7 pojawia się również Megane RS. 265-konne auto wyróżnia się: czarnym lakierem nadwozia z żółtymi detalami i dachem w szachownicę, czerwonymi zaciskami hamulców, podwoziem Cup, mechanizmem różnycowym o ograniczonym poślizgu, systemem telemetrycznym RS Monitor, fotelami Recaro, gałką dźwigni zmiany biegów oraz systemem Stop&Start, który pozwolił na zmniejszenie średniego zużycia paliwa o 0,7 litrów do 7,5 l/100 km. System działa tylko w trybie "Normal", w którym moc silnika ograniczona jest do 250 KM, a moment do 340 Nm. Model będzie dostępny w 24 krajach.
Grand

Wygląda świetnie w takim wydaniu. W Polsce można ponoć już zamawiać za 110 tysięcy złotych i będzie dostępnych aż 10 sztuk. Ale może to i dobrze, bo z podwoziem Cup to chyba nie auto na nasze drogi i będzie miało lepiej gdzie indziej. ;)

Ecnelis

Renault przygotowało kolejną edycję specjalną związaną z partnerstwem marki w Formule 1 z zespołem Red Bulla i zdobywanimy w jego ramach tytułami mistrzowskimi. Wybór padł po raz kolejny na 265-konne Megane RS, tym razem w wydaniu Red Bull Racing RB8. Tak, jak poprzednio otrzymujemy specjalne malowanie nadwozia, wykończenie wnętrza oraz wyposażenie (fotele Recaro, system multimedialny R-Link, nawigację TomTom Live oraz ogumienie Bridgestone Potenza RE050A).Zapraszam do komentowania i dzielenia się wrażeniami. :)