Nissan GT-R (2007)

Zaczęty przez Ecnelis, 10.03.2008, 01:22:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Oto miejsce na dyskusję o aucie... Nissan GT-R. :DTemat został stworzony automatycznie wraz z dodaniem opisu, zdjęć i danych technicznych tego auta do naszej bazy (link powyżej).

Zapraszam do dyskusji - dzielenia się wrażeniami na temat auta, materiałami oraz ewentualnymi nowymi informacjami. :)


Ecnelis

Ceny GT-R na Europę:W Polsce od 325 tysięcy PLN.

Ecnelis

Kazunori Yamauchi, twórca gry Gran Turismo 5 Prologue w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych (lekki deszcz i wiatr) rozpędza się na północnej pętli Nurburgringu do prędkości maksymalnej GT-R'a - 310 km/h:

https://pl.youtube.com/watch?v=tY6Y1RPxWJc

Ecnelis

Wizja przyszłości:;)

Ecnelis

Serwis WebRidesTV.com przeprowadził pojedynek Nissana GT-R z Fordem GT (oba egzemplarze należące do Kazunori Yamauchi'ego, twórcy serii gier Gran Turismo):Video: https://www.webridestv.com/showvideo.aspx?video=84058 :)

Ecnelis

W czerni i macie (z vanq.net):

Ecnelis

Na stronach New York Timesa pojawił się interesujący artykuł "How Much Power Does the Nissan GT-R Really Have?", z którego wynika, że Nissan zdecydowanie zaniżył w danych technicznych prawdziwą moc GT-R'a, który w rzeczywistości zamiast 480 koni rozwija jakieś 550-580...

Ecnelis

Nie tylko prowadzący telewizyjne Top Gear są pod wrażeniem Nissana GT-R. Auto nie daje spać także dziennikarzom piszącym dla magazynu Top Gear. Teraz nie daje spać także z innego powodu:Tak właśnie auto zakończyło wizytę podczas sesji zdjęciowej na słynnej wyspie Man. Co się stało? W jego tył wjechało Audi R8 (niestety jego zdjęć nie ma).

EcnelisFeanor

Z tym nissanem w końcu będzie tak że każdy właściciel ma inną moc auta!

Ecnelis

O ile dobrze pamiętam to każdy silnik GT-R'a składany jest przez kogoś innego, więc sytuacja, w której moc wszystkich byłaby taka sama jest sytuacją nienormalną. Ale możliwe, że źle pamiętam...

A póki co jest odpowiedź Japończyków na zarzuty Porsche. Całość w newsie: Nissan GT-R - Co boli Porsche.

Feanor

Niech zrobią jakiś przejazd obydwoma samochodami z sędzią, który dokładnie sprawdzi specyfikację techniczną aut i opony - wtedy wszystko powinno się wyjaśnić.

Ecnelis

Nissan kontrynuuje poszerzanie materiału dowodowego w sprawie rekordowego przejazdu Nordschleife:Publikuje również nowy filmik: viddler.com, na którym widzymy między innymi... 50 kilogramową aparaturę, która była obecna w samochodzie podczas rekordowego przejazdu. ;D