Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Wątek: Regulamin forum  (Przeczytany 20642 razy)

Ecnelis

  • Administrator
  • Wiadomości: 20906
Regulamin forum
« dnia: 12.01.2007, 17:31:27 »
I. Postanowienia ogólne.

1. Nie używamy wulgaryzmów, nie obrażamy innych użytkowników i osób, nie wyśmiewamy się z czyjejś niewiedzy, piszemy poprawną polszczyzną, używając domyślnie formatowanej czcionki (formatowanie tekstu służy jedynie do wyróżniania niektórych fragmentów - nie korzystamy z niego przy pisaniu całego postu). Posty powinny być czytelne i zrozumiałe dla innych.

2. Wszystkich użytkowników obowiązuje netykieta.

3. Jeden użytkownik może posiadać tylko jedno konto. W przypadku zdublowania jedno (lub więcej) z kont zostaną skasowane. W wyjątkowych sytuacjach usunięte zostaną wszystkie konta. Raz przyjęta nazwa użytkownika nie powinna podlegać zmianie. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność prośbę o zmianę należy skierować do administratora.

4. Nie piszemy jednego postu za drugim w krótkim odstępie czasu na ten sam temat, ale edytujemy post już napisany, dodając do niego to, co jeszcze chcieliśmy napisać. Nie piszemy postów i nie zakładamy tematów zawierających same emotikony, linki do zewnętrznych stron bez towarzyszącego mu tekstu lub zdjęć czy też postów pozbawionych treści (przytaknięcie innym wypowiedziom, jedno- lub dwuwyrazowe posty nie wnoszące zupełnie nic do dyskusji) - posty i tematy takie będą usuwane bez poinformowania użytkownika.

5. Zanim założymy nowy temat sprawdźmy za pomocą forumowej funkcji 'szukaj' czy takowy już nie istnieje. Tematy zdublowane będą usuwane lub scalane z już istniejącymi. Nie zakładamy nowego tematu dodając jedynie zdjęcia auta lub link do zewnętrznej strony - kilka zdań opisu jest jest jak najbardziej mile widziane (językiem obowiązującym jest polski - staramy się nie cytować zagranicznych, obcojęzycznych portali). Wątki nie spełniające tych kryteriów będą w większości sytuacji usuwane.

6. Maksymalny rozmiar awatara to 100x100 pikseli. Nie podlega on zmianie. Rozmiar pliku nie jest limitowany, ale prosi się o zachowanie umiaru (10-20kB max).

7. Podpis może zawierać maksymalnie 300 znaków. Nie zamieszczamy w podpisach emotów, grafik, nie używamy powiększonej ani pokolorowanej czcionki. Podpis może zawierać maksymalnie 2 linijki.

8. Grafiki zamieszczane na forum mogą mieć maksymalnie 600 pikseli szerokości. Najbardziej pożądane jest jednak nie zamieszczanie takowych grafik, ale korzystanie z miniaturek z serwisów typu Imageshack, Fotosik, TurboImageHost lub PostImage, szczególnie w przypadku dużych zdjęć.

9. Nie cytujemy postów znajdujących się bezpośrednio przed naszym w całości. Jeśli wymaga tego sens naszej odpowiedzi to cytujemy jedynie odpowiedni fragment takiego posta.

10. Rozsyłanie materiałów reklamowych przez funkcję prywatnej wiadomości, spamowanie takowymi treściami na forum w postach i umieszczanie ich w podpisach jest zabronione. Tego typu wiadomości będą usuwane bez powiadomienia użytkownika, a w skrajnych przypadkach konto takiej osoby zostanie zbanowane lub usunięte. Za treści reklamowe będą uznawane również linki do własnych stron, blogów, kanałów w serwisach społecznościowych w pierwszych postach nowych użytkowników, którzy później nie wykazują żadnej aktywności (okres 2-4 tygodni od napisania).

11. Umieszczanie linków do stron porno, warez, cracków, seriali, mp3, filmów i tym podobnych jest zabronione.

12. Nie prowadzimy na forum wojen słownych, czatów ani pogaduszek (poza luźnym działem off-topic).

13. Użytkownicy nie stosujący się do regulaminu, obrażający innych, permanentnie zaśmiecający forum i utrudniający korzystanie z niego innym będą usuwani.

14. Administrator forum nie ponosi odpowiedzialności za treści wypowiedzi osób na nim zarejestrowanych ani materiały przez nie publikowane. Każdy użytkownik odpowiada za treść swoich postów.

15. Konta nieaktywne (bez ani jednego posta na forum) będą usuwane po upływie co najmniej miesiąca.

II. Szczegóły na temat działów.

AutoGEN - kategoria informacyjno-komunikacyjna odnosząca się do forum i strony

Strona - wszystko, co dotyczy samej strony AutoGEN
Forum - wszystko, co tyczy się forum

Samochody - kategoria poświęcona dyskusjom na temat konkretnych modeli aut, dopełnienie działu 'Prezentacje' na stronie, w większości przypadków tematy zakładamy tu z tytułami według wzoru "Model i Marka (rocznik)"

Sportowe, usportowione, luksusowe - kategoria poświęcona ogólnie rozumianym super samochodom, czyli najszybszym samochodom świata, autom marzeń i wszelkim pojazdom o charakterze sportowym, autom usportowionym i luksusowym. Dolna granica jest dość płynna, ale zapewne nie będzie większego problemu z orientacyjnym jej dostrzeżeniem.
Prototypy, concept cary, wizje - dział poświęcony wszelkim prototypom i konceptom (tym aktualnym i tym sprzed lat), które nie koniecznie musiały opuścić deskę kreślarską
Wyścigowe, rajdowe, rekordowe - jak sama nazwa wskazuje dział poświęcony autom stworzonym specjalnie na tory, szutry czy też do bicia rekordów prędkości
Tuning, hot rody, repliki - modele po tuningu, repliki, hot rody
Uliczne, seryjne, terenowe - dział na 'zwykłe' auta oraz pojazdy terenowe itd itp
Ciężarowe, dostawcze, specjalistyczne - opis chyba mówi wszystko
Ankiety, porównania - aby w powyższych działach skupić się jedynie na konkretnych modelach i nie robić bałaganu ankietami wszelkie z nich będą zamieszczane w tym pokoiku

Motoryzacja - kategoria ogólna na tematy motoryzacyjne

Ogólnie - newsy, wieści, ciekawostki i wszystko inne
Programy motoryzacyjne - Top Gear, Grand Tour i inne programy motoryzacyjne w TV i internecie
Literatura - nowe i stare wydawnictwa książkowe
Technika - wszelkie sprawy techniczne, pytania
Sporty motorowe - dyskusje o sporcie motorowym
Salony samochodowe, wystawy, zloty - relacje z salonów, wystaw, zlotów
Gry samochodowe - dział na dyskusje o grach samochodowych - komputerowych, konsolowych i innych
3-kołowce, motocykle, quady itp - dział na dyskusje o motocyklach
Wszelkie inne machiny i pojazdy - dział na dyskusje o wszelkich innych machinach

O wszystkim i o niczym - wątki na inne tematy (kino, muzyka), dział zamknięty na nowe tematy