Aston Martin Valkyrie AMR Pro (2022)

Zaczęty przez Ecnelis, 16.11.2017, 22:00:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

News: Aston Martin Valkyrie AMR Pro - Bez ograniczeń.Zapraszamy do komentowania i dzielenia się wrażeniami.

AutoGEN

Torowe Valkyrie AMR Pro w całej okazałości! Ponad 1100 KM, masa w okolicach 1000 kilogramów i docisk aerodynamiczny ponad 1000 kilogramów. Powstanie tylko 25 sztuk, pierwsze trafią do klientów w 2020 roku.


Ecnelis

Czy rekord 919 Evo na Nordschleife uruchomił nowy wyścig zbrojeń? Christian Horner zapytany o rekord i samochody będące w repertuarze Red Bull Racing wykluczył bolidy Formuły 1, a jako kandydata do pobicia rekordu Porsche wskazał Valkyrie.

https://www.racefans.net/2018/07/01/red-bull-nurburgring-nordschleife-record-valkyrie/

I think that the Valkyrie, certainly the track version of the Valkyrie, could be a contender.


rafal345

#6
Z jednej strony mamy tutaj wszystkie elementy limonkowego conceptu sprzed trzech lat, tyle że w bardziej wyrafinowanej formie. Ttamten AMR Pro chociaż wspaniały, to wyglądał dość siermiężnie. Tutaj mamy znacznie większe wyrafinowanie. Z drugiej strony po co światła? Może Aston chce sam zarobić i na obu wersjach Valkyrie, i na bezsensownych konwersjach pokroju drogowej Senny GTR od Lanzante.
Ecnelis


Ecnelis

#8
Seryjne Valkyrie AMR Pro oficjalnie: aero bazujące na anulowanym Valkyrie Le Mans, moc w okolicach 1000 koni mechanicznych, okrążenie Le Mans w około 3 minuty i 20 sekund (na poziomie LMP1), limit 40 sztuk plus dwa prototypy, pełna specyfikacja i pierwsze sztuki u klientów pod koniec tego roku. News: Aston Martin Valkyrie AMR Pro - Marzenie o Le Mans.