Porsche Panamera (2009)

Zaczęty przez Ecnelis, 23.07.2008, 16:27:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mixtura

#15
Witam wszystkich forowiczów  :)

Mam wrażenie, że na żywo wygląda Panamera będzie wyglądała lepiej niż na zdjęciach. Ogólnie to jest to czego się spodziewałem, choć przyznam, że tył nie zachwyca.

Aha, sorki, że się od razu czepnę  ;), ale skrzynia PDK tak samo jak i DSG, to zautomatyzowana, dwusprzęgłowa skrzynia manualna, a nie automatyczna. Łatwo te skrzynie odróżnić od automatów tym, że tradycyjne automaty mają przekładnie planetarne, a DSG i PDK, tak samo jak nieprodukowana już SMG, zwykłe przekładnie z kołami zębatymi o uzębieniu zewnętrznym  ;)

Tak na marginesie, zarówno forum jak i stronka bardzo fajne  :)

Feanor

#16
Witamy na forum. Dzięki za uwagę co do skrzyni w tym aucie ;)

Ecnelis

#17
Jeśli komuś nie spodobało się nadwozie to być może urzeknie go wnętrze:






Talis

#18
Ta kabina chyba rekompensuje niezbyt ładny tył, w końcu auto prowadzi się siedząc za kierownica a nie lewitując nad tylnym zderzakiem. Jest tu i element sportowy (wysoki tunel) i sportowe, ładne wykończenia no i jeśli tylko jakość będzie z 997 to rewelka!

szneke

#19
Wnętrze bardzo fajne, z zewnątrz gorzej. Szkoda że BMW zawiesiło swój projekt auta tej klasy gdyż prezentowało się o niebo lepiej niż Porsche.

Feanor

#20
Tylko te manetki od biegów mogliby zmienić. Co do projektu BMW to pozostaje nam ciągle lambo estoque i aston martin rapide 8)

Talis

#21
Mixtura, witamy na forum i dzięki za trafną uwagę. Szefu chyba zastosował stary i pokutujący skrót myślowy, że jak skrzynia sama zmienia biegi to jest automat... A co do budowy to oczywiście dobrze napisałeś, ale głównym wyróżnikiem tradycyjnego automatu jest przekładnia hydrokinetyczna i brak mechanicznego sprzęgła, które z kolei mają skrzynia zautomatyzowane:D Pozdro.

Ecnelis

#22
Oficjalnie z premiery w Szanghaju:









Talis

#24
Ten test utwierdził mnie w przekonaniu, że wnętrze Panamery to jest jednym z najjjjjlepszych obecnie na rynku:D

Ecnelis

#25
Panamera Kolekszyn:












Feanor

#26
Te śpiochy to hardcore!

Ecnelis

#27
Piękne reklamówki:




Feanor

#28
Bardzo mi się podoba ta reklama. Świetny pomysł z tym drzewem rodzinnym.

Ecnelis

#29
Porsche na kwietniowym salonie w Pekinie pokaże najtańsze wersje Panamery, które napędzane będą nowym silnikiem V6. Auta będą dostępne z napędem tylko na tył lub na wszystkie koła. Jednostka o pojemności 3,6 litrów będzie produkować 300 KM i 400 Nm.