Pininfarina Battista (2019)

Zaczęty przez Ecnelis, 15.04.2018, 19:03:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Oficjalnie: Pininfarina będzie produkować własne samochody w ramach nowego przedsięwzięcia, Automobili Pininfarina. Marka będzie budować luksusowe i sportowe auta o napędzie elektrycznym. Pierwszym modelem będzie hipersamochód o oszałamiających osiągach, który ma być gotowy już w 2020 roku.

https://www.mahindra.com/news-room/press-release/automobili-pininfarina-the-world-s-newest-sustainable-luxury-car-brand-launched-by-mahindra


Ecnelis

#1
Automobili Pininfarina ogłasza zmiany w zarządzie i... prezentację pierwszych wizualizacji PF0 potencjalnym klientom podczas zamkniętej imprezy na Monterey Car Week w sierpniu.

https://www.prnewswire.co.uk/news-releases/automobili-pininfarina-appoints-board-of-directors-to-launch-luxury-car-portfolio-687704731.html

Ecnelis

#2
News: Pininfarina PF0 - Punkt początkowy.Zapraszamy do komentowania i dzielenia się wrażeniami.


Ecnelis

#4
Pininfarina opublikowała pierwsze zdjęcie konceptu PF0, który przez kilka dni minionego tygodnia podczas Monterey Car Week oglądali za zamkniętymi drzwiami potencjalni klienci.Ecnelis

#6
Pininfarina zdradza kolejne informacje na temat PF0: elementy układu napędowego oraz baterie dostarczy Rimac.


Ecnelis


Ecnelis

#8
PF0 trafi na rynek pod nazwą Battista, na cześć założyciela Pininfariny. Przy okazji zdradzono detale techniczne: jakieś 1900 KM, jakieś 2300 Nm, setka w niecałe dwie sekundy, maksymalnie ponad 400 km/h i zasięg ponad 480 kilometrów. Premiera już w Genewie w przyszłym roku. News: Pininfarina Battista - Pierwsze imię.


Ecnelis

#9
Model Battista zadebiutuje podczas specjalnego spotkania dla VIP'ów już czwartego marca, a dzień później pokaże się pierwszy raz publicznie w Genewie. Limitowana do 150 sztuk maszyna będzie dostępna poprzez sieć 20-25 dealerów rozsiadnych po całym świecie (w Europie: Birmingham, Londyn, Bruksela, Düsseldorf, Monako i Stuttgart).


Ecnelis

#10
W przyszłym tygodniu Pininfarina pokaże Battistę nie w jednej, nie w dwóch, ale w trzech egzemplarzach w trzech specyfikacjach.


Ecnelis

#11
Pininfarina Battista oficjalnie: do dyspozycji około 1900 KM i 2300 niutonometrów. Sprint do setki w niecałe dwie sekundy, 300 km/h w niecałe 12 sekund, maksymalnie ponad 350 km/h i zasięg 450 kilometrów na bateriach 120 kWh od Rimac Automobili. Na publiczne drogi wyjedzie już w przyszłym roku. Produkcja będzie limitowana do 150 sztuk.
AutoGEN

#12

Feanor

#13
Piękny samochód - nic dodać nic ująć. I jaki mocny!

AutoGEN

#14
News: Pininfarina Battista - Zrealizowane marzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=VgUakD7sB6U

Zapraszamy do komentowania i dzielenia się wrażeniami.