Pagani Zonda C12 (1999)

Zaczęty przez Ecnelis, 28.10.2007, 14:29:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ecnelis

Oto miejsce na dyskusję o autach:

Pagani Zonda C12
Pagani Zonda S
Pagani Zonda S 7.3Temat został stworzony automatycznie wraz z dodaniem opisu, zdjęć i danych technicznych tego auta do naszej bazy (link powyżej).

Zapraszam do dyskusji - dzielenia się wrażeniami na temat auta, materiałami oraz ewentualnymi nowymi informacjami. :)

AutoGEN

#1
Dyskusja na temat Pagani Zonda F oraz Pagani Zonda Roadster F znajduje się tutaj. W tym temacie można oczywiście deyskutować także o Zondzie Roadster S, która wkrótce także dołączy do zasobów strony. :)

Talis

#2
Według mnie zonda S jest nieco ładniejsza od F, głównie ze względu na lusterka na obramówkach drzwi. Wygląda to naprawdę świetnie. Poza tym F ma nieco przesadzone wnętrze.

Ecnelis

#3
Już pierwszego lipca na aukcjach towarzyszących Festiwalowi Prędkości w Goodwood pojawi się różowa Zonda C12 Roadster (właściciel nazywa lakier "Róż Cadillaca Elvisa Presley'a"). Auto miało tylko jednego właściciela i powstało w 2004 roku. W 2007 zjawiło się w zakładach Pagani na małe podrasowanie. Moc 7,3-litrowego silnika sięgnęła 628 KM, przyspieszenie od 0 do 60 mph spadło do 3,6 sekund, a prędkość maksymalna sięgnęła 345 km/h. Spodziewana cena: 200-250 tysięcy funtów.


Ecnelis

#4
Pagani Automobili opublikowało drugą część swojej historii, w której zawarto pierwsze ewolucje Zondy, w tym szkice poprzedzające zbudowanie pierwszyk sztuk modelu:https://www.youtube.com/watch?v=dFljduvedg0

rafal345

#5
Uwielbiam te pierwsze Zondy, chyba nawet bardziej niż większość późniejszych odmian
szkice fajne, muszę nauczyć się tak rysować

Ecnelis


Ecnelis

#7
Pagani świętuje 20 urodziny Zondy:

https://www.youtube.com/watch?v=t-MlfqAp3ng

Feanor

#8
Ale ten czas szybko leci!